Epoxidové lité podlahy

Líté podlahy z epoxidu jsou vhodné především do komerčních a průmyslových prostor, ale lze je samozřejmě použít i v rodinných domech.

Díky jejich vyšší bodové tvrdosti snesou vyšší zatížení, než polyuretanové podlahy. Stejně jako ostatní lité podlahy založené na pryskyřicích jsou epoxidové podlahy beze spár, a tedy snadno udržovatelné.

Epoxidová vrstva se používá jako finální vrstva podlahy a v závislosti na podmínkách a požadavcích může být její tloušťka už od pár milimetrů. Jako podkladová vrstva může být zvolen beton, anhydrit, stará dlažba či parkety. Epoxid lze samozřejmě kombinovat s anhydridovým podkladem a podlahovým vytápěním.

Epoxidové podlahy lze použít do jakékoliv místnosti v domě a obzvláště vhodné jsou do koupelen a kuchyní, kde naplno využijete výhody povrchu beze spár.

Odolnost epoxidových podlahy

Podlahy z epoxidu jsou odolné proti celé řadě chemikálií, koncentrovaným kyselinám a zásadám, či rozpouštědlům. Díky jejich tvrdosti, která je vyšší než u polyuretanu snesou opravdu hrubé zacházení a nepoškrábou je ani psí drápky. Jejich vysoká tvrdost zajistí dlouholetou trvanlivost.

Cena epoxidové podlahy

Cena epoxidové podlahy se odvíjí od celé řady faktorů a podmínek. Nejvíce cenu ovlivňuje kvalita podkladové plochy. V zásadě lze ale říct, že v průměru se cena epoxidové podlahy pohybuje od 700 Kč/m.

Tento druh podlahy je vhodné zvažovat především jako alternativu dlažby, kde bude cena včetně práce dost podobná. Co navýší epoxid na ceně materiálu, sníží naopak na ceně práce, jelikož je položení podlahy méně pracné a mnohem rychlejší než dláždění.

Design výsledného povrchu

Pokud toužíte po designu podlahy, který nebude mít nikdo jiný, ve kterém se budete moci realizovat a zhmotnit své představy je epoxid pro vás ten pravý. Výběr barvy a jejich kombinace, míchání odstínů, abstraktní tvary a obrazce, lesklý či matný, grafika či logo firmy…to vše je jen na vás.

Galerie vzorků litých podlah

Inspirujte se v galerii vzorků litých podlah, kterou jsme pro vás připravili.

Navštivte náš showroom v Opavě

Přijďte si prohlédnout celou řadu hotových vzorků, vybrat ten správný odstín a prodiskutovat vaše představy.

Často kladené otázky

Na jaký podklad lze podlahu vylít, zda lze použít s podlahovým topením, možnosti vzorů a designů…

Přejít do sekce