Lité podlahy

Tyto materiály se používaly zejména v komerčních a průmyslových budovách, ovšem v posledních letech si stále častěji nacházejí cestu i do rodinných domů.

Lité epoxidové a polyuretanové podlahy vynikají vysokou tvrdostí a skvěle se udržují díky naprosto rovnému povrchu bez spár. Finální povrch lité podlahy z tohoto materiálu je vysoce hygienický, bezprašný a hypoalergení. Stavebníci volí tento druh lité podlahy do svých domů zejména kvůli snadné údržbě a designovému vzhledu, který vám vytvoříme na míru. Bezesporu další ze skvělých výhod je krátká doba realizace. Podlaha je pochozí již po 24 hodinách a plně ji lze zatížit už za 3 dny v případě polyuretanu a po 5 dnech v případě epoxidu.

Cena v porovnání s ostatními typy podlah

Ačkoli se může zdát, že realizace toho typu podlahy je drahá, není tomu tak. Pokládka samotné podlahy je velice rychlá a díky lití materiálu lze realizovat velké plochy v opravdu krátkém čase. Dražší cena materiálu se tedy vrátí v ušetřených nákladech za práci.

Designový vzhled podlah

Litá epoxidová či polyuretanová podlaha dodá vašemu bydlení šmrnc exclusivity. Vaše podlaha bude zaručený originál, který nikdo jiný nebude mít. Vybrat si můžete jakoukoliv barvu ze  vzorníku RAL a tyto barvy lze následně namíchat do vámi požadovaného odstínu. Další možností personalizace vaší lité podlahy je kresba abstraktních obrazců pomocí jiné barvy, či zalití vámi vybrané tapety (či loga firmy). Výsledný povrch může být dokonale hladký, či protiskluzový. Efekt podlahy může být lesklý či matný.

Na jaký podklad lze vylít epoxidovou a polyuretanovou podlahu

Tento druh podlahy lze použít jak při nových stavbách, tak při rekonstrukcích. U nových staveb je potřeba mít připravený podklad, ať už z betonu, anhydritu či cementu. Tento povrch se následně penetruje a v případě potřeby dorovnává nivelační stěrkou. Na takto připravený povrch se následně odlévá epoxidová či polyuretanová vrstva.

Při rekonstrukcích mnohdy není nutné odstraňovat starou podlahu a epoxidovou vrstvu lze odlít přímo na starý povrch. Tím lze ušetřit velké množství práce a starostí s bouráním starého povrchu.

Kde lze použít lité podlahy

Použití epoxidových a polyuretanových podlah je neomezené. Při použití ve velmi namáhaných prostorách se pouze přizpůsobí tloušťka odlévané vrstvy tak, aby splňovala všechny kladené nároky. Běžné použití je tedy v garážích, koupelnách, kuchyních, chodbách i obývacích pokojích. Navíc lze tyto materiály použít například i na stěny. Přečtěte si více o jednotlivých druzích podlah. Pomocí obou materiálu lze docílit stejného vzhledu, každý má ale své specifika při použití.

Litá polyuretanová podlaha

Měkká a příjemná na dotek, dobře vodí teplo, nižší bodové zatížení

Polyuretanové podlahy

Litá epoxidová podlaha

Dobře vodí teplo, vysoké bodové zatížení, vhodná pro průmyslové a komerční budovy

Epoxidové podlahy

Galerie vzorků litých podlah

Inspirujte se v galerii vzorků litých podlah, kterou jsme pro vás připravili.

Navštivte náš showroom v Opavě

Přijďte si prohlédnout celou řadu hotových vzorků, vybrat ten správný odstín a prodiskutovat vaše představy.

Často kladené otázky

Na jaký podklad lze podlahu vylít, zda lze použít s podlahovým topením, možnosti vzorů a designů…

Přejít do sekce