Polyuretanové lité podlahy

Líté podlahy z polyuretanu jsou nejčastěji používané v rodinných domech.

Bodové zatížení tohoto materiálu je pro účely rodinných domů více než dostatečné a proto není potřeba používat epoxid. Polyuretanový povrch je velice příjemný na dotek a skvěle vodí teplo. Stejně jako ostatní lité podlahy založené na pryskyřicích jsou polyuretanové podlahy beze spár.

Polyuretanová vrstva se používá jako finální vrstva podlahy a v závislosti na podmínkách může být její tloušťka už od pár milimetrů. Jako podkladová vrstva může posloužit beton, anhydrit, stará dlažba či parkety. Díky své pružnosti dokáže polyuretan zvládnout i praskliny v podkladovém betonu. Polyuretan je díky své tepelné vodivosti velice vhodným řešením v kombinaci s podlahovým topením. Tato kombinace je nejen bezproblémová, naopak vám ji vřele doporučujeme!

Polyuretanové podlahy lze použít do jakékoliv místnosti v domě a obzvláště vhodné jsou do koupelen a kuchyní, kde naplno využijete výhody povrchu beze spár.

Odolnost polyuretanové podlahy

Podlahy z polyuretanu jsou odolné proti celé řadě chemikálií, koncentrovaným kyselinám a zásadám, či rozpouštědlům. Jejich vysoká tvrdost a pružnost zajistí dlouholetou trvanlivost. Platí zde, že polyuretanová podlaha má minimálně stejnou ale spíše vyšší trvanlivost než klasické dlažby, či dřevěné podlahy.

Cena polyuretanové podlahy

Cena polyuretanové podlahy se odvíjí od celé řady faktorů a podmínek. Nejvíce cenu ovlivňuje kvalita podkladové plochy (potřebná tloušťka nanesené vrstvy). V zásadě lze ale říct, že v průměru se cena polyuretanové podlahy pohybuje od 1 150 Kč/m.

Tento druh podlahy je vhodné zvažovat především jako alternativu dlažby, kde bude cena včetně práce dost podobná. Obzvláště výhodný je polyuretan při rekonstrukcích, jelikož není nutné odstranit starou dlažbu. Tím odpadají náklay spojené s bouráním a odvozem suti.

Design výsledného povrchu

Pokud toužíte po designu podlahy, který nebude mít nikdo jiný, ve kterém se budete moci realizovat a zhmotnit své představy, je polyuretan pro vás ten pravý. Výběr barvy a jejich kombinace, míchání odstínů, abstraktní tvary a obrazce, lesklý či matný, grafika či logo firmy…to vše je jen na vás, vaší představivosti a kreativitě.

Galerie vzorků litých podlah

Inspirujte se v galerii vzorků litých podlah, kterou jsme pro vás připravili.

Navštivte náš showroom v Opavě

Přijďte si prohlédnout celou řadu hotových vzorků, vybrat ten správný odstín a prodiskutovat vaše představy.

Často kladené otázky

Na jaký podklad lze podlahu vylít, zda lze použít s podlahovým topením, možnosti vzorů a designů…

Přejít do sekce